image1 image2 image3
logo

Wysoka ambicja Pasiewicza

b_250_250_16777215_00_images_gals_2014-08-30-31_rotax11_12_suwalki_21.jpgJuż w ten weekend, w dniach 11-12 kwietnia startuje polski sezon kartingowy. Na inauguracji serii Rotax Max Challenge Poland stanie między innymi łódzki kierowca, Karol Pasiewicz. Zdobywca drugiego miejsca w klasie Baby Rok w ramach ubiegłorocznego Rok Cup ma ambicję na zdobycie laurów również w Rotaksie, gdzie do czołówki wskoczył w końcówce tamtego sezonu.

Obchodzący za nieco ponad miesiąc dziewiąte urodziny Pasiewicz pojedzie w weekend w pierwszej i drugiej rundzie cyklu na torze Wallrav Race Center w Starym Kisielinie w kategorii Micro Max (dzieci w wieku 8-10 lat). Do rywalizacji w okolicach Zielonej Góry posłuży gokart z czołową ramą produkcji Tony Kart i zupełnie nowym 8-konnym silnikiem 125 Micro MAX Evo. Obsługą wózka zajmuje się czołowy polski zespół V-Kart, a start Karola wspierają firmy Viktoria, Kemppi, Hypertherm oraz Automobilklub Wielkopolski.

- Sukcesy z zeszłego roku sprawiły, że czuję się całkiem pewnie - przyznał Karol Pasiewicz. - Na pewno chciałbym powalczyć o zwycięstwo. Zobaczymy jednak jak do sezonu przygotowali się rywale. Odbyłem dużo treningów za granicą i myślę, że jestem w dobrej formie. Podstawowy plan to utrzymać się w czołówce. Zobaczymy czy się to uda. Nie mogę się już doczekać startu!

2015-2019 © Karol Pasiewicz - kierowca kartingowy