image1 image2 image3
logo

Pasiewicz zaczyna w Toruniu

fot. Marcin PasiewiczW weekend, 9-10 kwietnia na torze AWIX Racing Arena w Toruniu rozpoczyna się nowy sezon kartingowej serii Rok Cup Poland. Na starcie nie zabraknie pochodzącego z Łodzi podwójnego mistrza Polski, Karola Pasiewicza. 9-latek ponownie będzie startować w zespole V-Kart, z którym odnosił największe sukcesy.

Po wywalczeniu w 2014 r. drugiego miejsca w klasie Baby Rok, w minionym sezonie Karol przesiadł się do wyższej kategorii - Mini Rok (kierowcy w wieku od 9 do 12 lat). Rywalizacja ze znacznie starszymi i bardziej doświadczonymi kolegami pomogła w rozwoju łodzianina, co chciałby zaprezentować w sezonie 2016. Na liście zgłoszeń do pierwszej i drugiej rundy Rok Cup w klasie Mini Rok jest 27 zawodników.

- Ostatni rok to było dla mnie sporo nauki - przyznał Karol Pasiewicz. - Ściganie się ze starszymi kolegami nie było takie proste, ale cieszę się, że często byłem w czołówce klasy. W poprzednim sezonie Roka miałem trochę pecha, ale na osłodę bardzo dobrze poszło mi w serii Rotax i Mistrzostwach Polski. Mam nadzieję, że w tym sezonie dołożę dobre wyniki w Mini Roku, do czego myślę jestem lepiej przygotowany niż ostatnio - dodał.

W kategorii Mini Rok używane są gokarty z silnikami Vortexa o pojemności 60 cm3 chłodzone powietrzem. Jednostka kręci się do ok. 15-16 tysięcy obrotów na minutę. Wózek z takim silnikiem potrafi osiągnąć prędkość nawet 120 km/godz. Rama gokarta Pasiewicza to produkt marki Kosmic - jednej z najlepszych na świecie. Starty utalentowanego łodzianina wspierają czołowi producenci branży spawalniczej - Kemppi, Hypertherm oraz łódzki serwis i salon spawalniczy Viktoria.

2015-2019 © Karol Pasiewicz - kierowca kartingowy