image1 image2 image3
logo

Trzeci sezon w Micro Max

fot. Media4UDrugi w ubiegłorocznej punktacji klasy Micro Max, Karol Pasiewicz rozpoczyna w weekend nowy sezon kartingowej serii Rotax Max Challenge Poland na torze w Starym Kisielinie. Dla utytułowanego łodzianina będzie to trzeci sezon w tej kategorii, w której ubiegły rok zakończył z mistrzostwem Polski, mistrzostwem Polski młodzików oraz wspomnianym drugim miejscem w pucharze.

Na torze Wallrav Race Center Pasiewicz wraz z zespołem V-Kart będzie chciał potwierdzić swoją pozycję w ścisłej czołówce Micro Max. W 2015 r. serię Rotax także rozpoczęto w Starym Kisielinie, co Karol dobrze wspomina, ponieważ w pierwszej rundzie zajął wtedy drugie miejsce. 9-latek z Łodzi ma nadzieję, że sezon 2016 uda się rozpocząć równie udanie.

- Już nie mogę się doczekać na rozpoczęcie Micro Maxa w Starym Kisielinie - mówi Karol Pasiewicz. - Bardzo dobrze wspominam starty w tej klasie i chciałbym, żeby w tym roku było tak samo lub jeszcze lepiej! Oczywiście nie będę teraz zapowiadał zwycięstw, bo początek sezonu to zawsze niewiadoma. Mogę jednak obiecać, że dam z siebie wszystko, choć łatwo nie będzie. Możliwe są opady deszczu, a to nigdy nie ułatwia jazdy.

Podobnie jak w Rok Cup Poland, Karol skorzysta z ramy marki Kosmic. W pucharze Rotax silniki Micro Max Evo posiadają pojemność 125 cm3 i osiągają moc 8 KM przy 7500 obr./min. Jednostki napędowe dla najmłodszych potrafią kręcić się nawet do 12000 obr./min. Zrzeszony w Automobilklubie Wielkopolskim Pasiewicz ponownie może w tym roku liczyć na wsparcie spawalniczych marek Kemppi, Hypertherm oraz Viktoria - łódzkiego salonu i serwisu tego typu urządzeń.

2015-2019 © Karol Pasiewicz - kierowca kartingowy