image1 image2 image3
logo

Kolejne zwycięstwo Pasiewicza

b_250_250_16777215_00_images_media_2016-05-23_pasiewicz_media2.jpgW ostatnią sobotę, Karol Pasiewicz z Łodzi zrealizował 100% swojego planu na weekend Rotax Max Challenge Poland, wygrywając piątą rundę w kategorii Micro Max na Kartodromie Radom. Prywatne obowiązki zmusiły go do opuszczenie niedzielnej, szóstej rundy i oddania z minimalną stratą pozycji lidera klasy.

Zgodnie z przewidywaniami, największe zagrożenie dla łodzianina stanowił duet UniQ Racing - Filip Matejczyk i Bartłomiej Piekutowski, którzy chcieli dogonić Karola. Wspomniana dwójka obstawiła pierwszy rząd w sobotnich kwalifikacjach, a Pasiewicz uplasował się tuż za nimi. W przedfinale 10-latek z Łodzi musiał odpierać ataki Karola Litwińca, ale w samej końcówce podgonił Piekutowskiego. Na ostatnim okrążeniu przeprowadził skuteczny manwer wyprzedzania i w ostatniej chwili wbił się na drugie miejsce. To zapewniło mu start z drugiego pola do głównego finału. Trójka faworytów tasowała się na pierwszym miejscu, ale od połowy wyścigu to Pasiewicz przejął kontrolę nad P1 i nie oddał prowadzenia do mety. Wygranie wyścigu pozwoliło na wygranie rundy i powiększenia przewagi nad rywalami w punktacji.

W niedzielę szansę na prześcignięcie Karola miał Filip Matejczyk i ją wykorzystał. Jednak liderem został z zaledwie 21-punktową przewagą po zajęciu kolejnego drugiego miejsca, tym razem za kolegą z zespołu, Piekutowskim.

- Zrobiłem co mogłem w sobotę - stwierdził Karol Pasiewicz. - Bardzo się cieszę ze zwycięstwa. Zdobyłem ważne punkty. Filip mnie wyprzedził, ale na szczęście strata jest naprawdę mała. W punktacji klasy zrobiło się naprawdę ciasno. Zapowiada się zacięta walka przez cały sezon. Nie mogę się doczekać kolejnych rund.

Następne zmagania w Rotax Max Challenge wyznaczono za 3 tygodnie (11-12 czerwca), a areną zmagań będzie Tor Poznań. Tydzień wcześniej Karol pojawi się na Wallrav Race Center w Starym Kisielinie, gdzie zaplanowano rundy Rok Cup Poland. Karol Pasiewicz wspierany przez Hypertherm, Kemppi i łódzki salon i serwis spawalniczy Viktoria jest nominowany do miana bohatera poprzedniego weekendu w Rok Cup Poland. Głosy na łodzianina można oddawać w sondzie WrOOOOm TV na facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/events/1091539130888941/permalink/1115609791815208/

2015-2019 © Karol Pasiewicz - kierowca kartingowy