image1 image2 image3
logo

Podtrzymać poznańską passę

b_250_250_16777215_00_images_media_2016-06-17_pasiewicz_media1.jpgJuż w tę sobotę i niedzielę na Torze Poznań odbędą się 9. i 10. runda Rok Cup Poland. Do rywalizacji w kartingowym pucharze wraca Karol Pasiewicz, który poprzednie rundy w Starym Kisielinie opuścił przedwcześnie po groźnym wypadku. Teraz łodzianin liczy na podreperowanie dorobku punktowego.

Obiekt wyścigowy w Przeźmierowie jest dość szczęśliwy dla Karola. We wszystkich tegorocznych występach na Torze Poznań 10-latek meldował się na podium, a w minioną niedzielę wygrał rundę Rotax Max Challenge Poland. Karol skupia się teraz na zdobyciu punktów w klasyfikacji klasy Mini Rok, w której przed feralnym weekendem na Wallrav Race Center zamierzał walczyć o powrót na podium. Teraz nadal jest to możliwe, choć strata wynosi 58 punktów.

- Najważniejsze to pojechać czyste wyścigi - zaznacza Karol Pasiewicz. - Muszę się mocno skupić na swojej jeździe, żeby trochę podgonić kolegów. Jeżeli nie będę miał takich pechowych sytuacji jak ostatnio, to myślę, że będzie dobrze. Tor Poznań całkiem mi pasuje, więc liczę na dobre ściganie.

Pasiewicz wspierany przez Hypertherm, Kemppi i łódzki salon oraz serwis spawalniczy Viktoria sumiennie pracuje z zespołem V-Kart nad optymalnym przygotowaniem silnika i gokarta. Wszyscy liczą na poprawę pogody, która w piątek nieco utrudnia jazdę. Relację na żywo z Toru Poznań przeprowadzi WrOOOOm TV za pośrednictwem YouTube.

2015-2019 © Karol Pasiewicz - kierowca kartingowy