image1 image2 image3
logo

Tor Poznań znów szczęśliwy dla Pasiewicza

b_250_250_16777215_00_images_media_2016-06-21_pasiewicz_media2.jpgDrugi weekend z rzędu na Torze Poznań w Przeźmierowie potwierdził bardzo dobrą dyspozycję łódzkiego kierowcy kartingowego, Karola Pasiewicza. Na tydzień przed obroną tytułu Kartingowego Mistrza Polski Młodzików, 10-latek popisał się zwycięstwem w dziewiątej oraz drugim miejscem w dziesiątej rundzie Rok Cup Poland w klasie Mini Rok.

Karol, który jest jednym z najmłodszych uczestników w swojej kategorii, zaczął sobotnie zmagania od wyprzedzenia całej stawki w kwalifikacjach. Start z pole position do pierwszego biegu finałowego pozwolił na utrzymywanie prowadzenia do połowy wyścigu. Potem Pasiewicz musiał pojedynkować się z zaciekle atakującymi Marcelem Kucem, Mateuszem Lenartem i Jakubem Szablewskim. W końcu na ostatnim okrążeniu to jednak Pasiewicz przejechał metę jako pierwszy. W głównym finale łodzianin prowadził niemal przez cały wyścig, jednak w końcówce przed Karolem zdołał dojechać kolega z zespołu V-Kart, Marcel Kuc. Zdobyte punkty pozwoliły jednak świętować Pasiewiczowi zwycięstwo w rundzie.

W niedzielę Karol poprawił swoją czasówkę, ale szybsze okrążenia kwalifikacyjne zdołali złożyć Kuc i Szablewski. Teraz to Pasiewicz musiał gonić czołówkę, co udało się w połowie przedfinału. Kierowca z Łodzi nie oddał prowadzenia do mety i zapewnił sobie start z pierwszej pozycji do ostatniego finału. Po zaciętej walce Kuc i Szablewski wzięli rewanż na Karolu i dojechali przed nim. W punktacji indywidualnej zawodów Pasiewicz został sklasyfikowany na drugim miejscu za Kucem, a o jeden punkt wyprzedził Szablewskiego.

b_250_250_16777215_00_images_media_2016-06-21_pasiewicz_media1.jpg- Znów dobrze mi się jeździło na Torze Poznań - podsumował Karol Pasiewicz. - Jestem zadowolony z wyników. Pierwsze i drugie miejsce dały mi dużo punktów. Dzięki temu wróciłem na podium Mini Roka. Nie myślałem, że będzie to możliwe już po tym weekendzie. Cieszę się, że ominęły mnie niebezpieczne przygody i pechowe sytuacje. Ścigaliśmy się z kolegami w sportowej walce. Oby więcej takich weekendów.

W punktacji sezonu Pasiewicz awansował do trójki z dorobkiem 374 punktów, wyprzedzając o zaledwie 3 punkty Piotra Protasiewicza. Dogonienie prowadzącego Jakuba Szablewskiego (610) i drugiego Marcela Kuca (587) będzie niezwykle trudne, a do końca pucharu pozostały 2 weekendy wyścigowe. Teraz Karol, którego wspierają Kemppi, Hypertherm oraz łódzki salon i serwis spawalniczy Viktoria szykują się na trzeci z rzędu występ na Torze Poznań, aby bronić tytułu Mistrza Polski Młodzików w kategorii Micro Max.

2015-2019 © Karol Pasiewicz - kierowca kartingowy