image1 image2 image3
logo

Karol Pasiewicz Wicemistrzem Polski Młodzików

b_250_250_16777215_00_images_media_2016-06-27_pasiewicz_media2.jpgNiewiele zabrakło, aby w ostatni weekend łódzki kierowca kartingowy, Karol Pasiewicz zdobył drugi z rzędu tytuł Kartingowego Mistrza Polski Młodzików. 10-latek wywalczył w tym roku wicemistrzostwo w mocnej kategorii Mini Rok, choć mógł zdecydować się także na start w nieco łatwiejszej klasie Micro Max, w której triumfował już przed rokiem.

Tytuły Mistrzów Polski Młodzików są przyznawane za udział w dwóch dniach rywalizacji Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży, organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Do końca nie było wiadomo, czy Karol zdecyduje się na obronę tytułu w Micro Max czy podejmie wyzwanie w mocno obsadzonej klasie Mini Rok, gdzie łodzianin nie dysponował najlepszym silnikiem. Pasiewicz uznał jednak, że spróbuje się w trudniejszej kategorii.

Kierowca teamu V-Kart trzeci weekend z rzędu spędził na Torze Poznań. Do obiektu w Przeźmierowie zdołał się dość dobrze przyzwyczaić, a efektem tego był trzeci czas w sobotnich kwalifikacjach - zaledwie 0,069 sekundy za Kamilem Grabowskim i 0,055 sek. za dobrym kolegą Karola, Maciejem Banasiem. Pasiewicz zaprezentował się w nowym, czerwonym kombinezonie Alpinestars KMX-9 S od nowego sponsora łodzianina - sklepu Motorsporter.com - i szybko pokazał, że warto na niego stawiać. Karol wygrał oba biegi finałowe przed Jakubem Szablewskim i został pewnym liderem w drodze po mistrzostwo.

O ile pierwszy dzień zmagań odbywał się przy słonecznej pogodzie, to w niedzielę nadeszło pogorszenie pogody. Podczas czasówki zaczęła padać mżawka, dlatego szybkie kółko trzeba było zrobić jak najwcześniej. Pasiewicz popełnił jednak błąd, ponieważ zamiast szybko wyrkęćić jak najlepszy czas, szukał podczepienia się pod tunel aerodynamiczny za plecami innego szybkiego kierowcy. Pogarszająca się pogoda uniemożliwiła jednak poprawianie czasów i Karol ruszał do pierwszego finału z siódmej pozycji. 10-latkowi z Łodzi nie było jednak łatwo wyprzedzić rywali i przedfinał zakończył jako piąty, a główny wyścig jako czwarty. Po dodaniu wszystkich punktów okazało się, że Pasiewicz został wyprzedzony przez jadącego równo cały weekend Jakuba Szablewskiego, który został Mistrzem Polski Młodzików.

- Nie żałuję, że zdecydowałem się na start w trudniejszym Mini Roku - podsumował Karol Pasiewicz. - Do mistrzostwa zabrakło bardzo niewiele, a wicemistrzostwo to też chyba bardzo dobry wynik. W sobotę czułem się super i udało się wygrać pierwszą serię mistrzostw. W niedzielę obrałem złą taktykę na kwalifikacje, no ale trudno. To była ważna lekcja. Teraz wiem, że mogłem je rozegrać lepiej. Gratuluję Kubie Szablewskiemu mistrzostwa, a ja bardzo się cieszę z drugiego stopnia podium.

Za 3 tygodnie Karol rozpocznie walkę w Kartingowych Mistrzostwach Polski organizowanych już przez Polski Związek Motorowy. Tydzień wcześniej pojawi się jednak na przedostatnim weekendzie Rok Cup Poland w Toruniu. Starty łodzianina wspierają w sezonie 2016: nowy sklep z akcesoriami do sportów motorowych Motorsporter.com, Kemppi, Hypertherm oraz łódzki salon i serwis spawalniczy Viktoria.

2015-2019 © Karol Pasiewicz - kierowca kartingowy