image1 image2 image3
logo

Który stopień podium dla Pasiewicza?

b_250_250_16777215_00_images_media_2016-09-16_pasiewicz_media1.jpgJuż w ten weekend, 17-18 października następuje reaktywacja wyremontowanego Toru Słomczyn i premiera kartingowej nitki za sprawą finałowych rund pucharu Rotax Max Challenge Poland. Zajmujący trzecie miejsce w punktacji klasy Micro Max, Karol Pasiewicz z Łodzi nadal ma szansę na końcowy sukces, ale podobne plany mają zajmujący pierwsze i drugie miejsce - Filip Matejczyk i Bartłomiej Piekutowski.

Strata Pasiewicza do lidera i wicelidera to obecnie 30 i 28 punktów. Nie jest to dużo, gdy przez weekend można zebrać ich aż 150. Jeżeli łodzianin wygra wszystkie biegi finałowe, a Matejczyk zajmie 4 razy drugą lokatę to zrównają się punktami. Wówczas może dojść do kalkulacji lepszych miejsc. Pasiewicz wygrał w tym sezonie 6 wyścigów, a Matejczyk 4. Z kolei Piekutowski może się pochwalić 9 zwycięskimi biegami, ale tę różnicę można zredukować w przeciągu weekendu.

- Zapowiada się naprawdę pasjonujący weekend w Słomczynie - przewiduje Karol Pasiewicz. - Co prawda zajmuję dopiero trzecie miejsce i mam teoretycznie najmniejsze szanse na wygranie Micro Maxa, ale jeżeli wszystko wygram to powinno się udać. Liczę na uczciwą walkę na torze, niech po prostu wygra najlepszy. Razem z moim zespołem V-Kart zrobię co w mojej mocy, żeby pojechać jak najlepsze wyścigi. Mam nadzieję, że szybko przyzwyczaję się do tego toru. Całkiem mi się podoba. Poza linią jazdy jest trochę syfu na asfalcie, ale tuż po remoncie można było się tego spodziewać.

Relację na żywo ze zmagań w Słomczynie przeprowadzi portal PolskiKarting.pl na stronie http://polskikarting.pl/live/. Sobotnie finały kategorii Micro Max zaplanowano o godz. 13:15 i 15:20. W niedzielę o 12:45 i 14:50. Start 10-letniego Karola (Automobilklub Wielkopolski) w końcowym weekendzie Rotax Max Challenge Poland sponsorują sklep Motorsporter.com, salon i serwis spawalniczy Viktoria oraz czołowi producenci sprzętu spawalniczego Kemppi oraz Hypertherm.

2015-2019 © Karol Pasiewicz - kierowca kartingowy