image1 image2 image3
logo

Pasiewicz kontra Barrichello, Fittipaldi, Montoya, Trulli...

b_250_250_16777215_00_images_media_2016-10-20_pasiewicz_media1.jpgDziś na włoskim torze South Garda Karting w Lonato del Garda rusza Międzynarodowy Finał Rok Cup 2016. Jednym z reprezentantów Polski, jedynym z Łodzi jest Karol Pasiewicz, który w narodowej edycji pucharu zajął 3. miejsce w klasie Mini Rok. Wśród międzynarodowej obsady można znaleźć synów kilku topowych kierowców Formuły 1.

Spośród ciekawych nazwisk, z jakimi będzie rywalizował 10-letni Karol w kategorii Mini Rok są chociażby Brazylijczycy - Fernando Barrichello (tata Rubens był 2-krotnym wicemistrzem F1 i sam startuje w klasie Shifter Rok, drugi syn Eduardo jedzie w Junior Rok) czy Emmo Fittipaldi (tata Emerson, którego matka była Polką 2 razy sięgał po mistrzostwo F1). Co ciekawe, Emmo jako członek Tony Kart Racing Team w ramach współpracy z Ferrari Driver Academy trenował w ostatni weekend w Lonato pod okiem Sebastiana Vettela (4x mistrzowstwo F1) i Giancarlo Fisichelli (kierowca testowy Ferrari). Z plejady gwiazdorskich nazwisk na liście zgłoszeń można znaleźć takie jak Sebastian Montoya (tata Juan Pablo 2x był II wicemistrzem F1, 2x wygrał Indianapolis 500 w IndyCar) lub Enzo Trulli (tata Jarno wygrał GP Monako F1 w 2004).

- To niesamowita sprawa być na starcie Międzynarodowego Finału Pucharu Roka - mówi Karol Pasiewicz. - Będę się ścigał z kierowcami, których ojcowie zdobywali ogromne sukcesy w Formule 1 i są tutaj na miejscu! To coś wyjątkowego i chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony. Mamy za sobą trochę treningów w Lonato, ale stawka jest bardzo mocna i trzeba mieć trochę szczęścia. Tor nie jest suchy, więc trzeba bardzo uważać, żeby nie popełnić błędu. Głównym celem na te zawody jest zebranie międzynarodowego doświadczenia. Dziś w kwalifikacjach obiecuję pojechać jak najszybciej potrafię.

Łodzianin, który w tym sezonie wywalczył  m.in. kartingowe wicemistrzostwo Polski i wicemistrzostwo Polski młodzików do Włoch pojechał dzięki wsparciu sponsorów. Karierę utalentowanego 10-latka wspomagają w tym sezonie czołowi producenci z branży spawalniczej Kemppi i Hypertherm, łódzki sklep z akcesoriami do sportów motorowych Motorsporter.com, a także salon i serwis spawalniczy z Łodzi - Viktoria.

2015-2019 © Karol Pasiewicz - kierowca kartingowy