image1 image2 image3
logo

Łódzki wicelider Mini Roka w Polsce

b_250_250_16777215_00_images_media_2017-04-24_pasiewicz_media0.jpgKarol Pasiewicz od wygranych kwalifikacji i drugiego miejsca w zawodach rozpoczął kolejny sezon kartingowego pucharu Rok Cup Poland. W kategorii Mini Rok lepszy od kierowcy V-Kart Racing Team okazał się jedynie Piotr Protasiewicz.

Karol rozpoczął weekend od najszybszego czasu w sesji regulacji gaźników. W treningu oficjalnym ustalającym kolejność do pierwszego biegu kwalifikacyjnego ustąpił tylko Piotrowi Protasiewiczowi o 0,149 sekundy. Wyścig nr 1 Karol zakończył na drugiej lokacie, ale wygrał go jego kolega zespołowy, Maciej Banaś. Drugi wyścig kwalifikacyjny padł łupem Pasiewicza, dzięki czemu 10-letni łodzianin mógł szykować się na przedfinał w kolejnym dniu na czele 30-osobowej stawki Mini Rok.

Czwarty kierowca ubiegłorocznej kategorii Mini Rok, Piotr Protasiewicz popisał się najlepszym temptem podczas niedzielnych zmagań. Po trzech okrążeniach zdołał wyprzedzić wicemistrza Polski, Karola Pasiewicza, który ruszał z pole position i Macieja Banasia. Karol próbował w finale odbić P1, ale Protasiewicz zdołał utrzymać łodzianina za sobą, mijając  metę o 2,5 sekundy szybciej.

Po pierwszej serii Rok Cup Poland liderem Mini Roka jest Protasiewicz (83 pkt) przezd Pasiewiczem (70) i Jakubem Szablewskim (54). Następna seria polskiej edycji pucharu zaplanowana jest w dniach 26-27 maja w Bydgoszczy. Wcześniej łódzkiego kierowcę będzie można zobaczyć na włoskim torze Siedmiu Jezior w Casteletto di Branduzzo (7 maja) podczas piątej rundy Rok Cup Italia Area Nord.

Starty Karola Pasiewicza wspierają marki spawalnicze Kemppi, Hypertherm, łódzki salon i serwis spawalniczy Viktoria oraz sklep z akcesoriami do sportów motorowych Motorsporter.com.

2015-2019 © Karol Pasiewicz - kierowca kartingowy