image1 image2 image3
logo

Pasiewicz o włos od wygranej

b_250_250_16777215_00_images_media_2017-06-17_pasiewicz_media1.jpgAktualny kartingowy wicemistrz kraju w klasie Mini Rok, Karol Pasiewicz rozpoczął rywalizację w Kartingowych Mistrzostwach Polski od trzeciego stopnia podium podczas pierwszej z dwóch serii tegorocznego czempionatu. 11-latek z Łodzi był o krok od wygranej w zawodach rozgrywanych przy okazji trzeciej rundy pucharu Rok Cup Poland na Autodromie Słomczyn. Runda padła jednak łupem Piotra Protasiewicza, który na ostatnich metrach wyprzedził duet kierowców V-Kart Racing Team, Macieja Banasia i Karola Pasiewicza.

Łodzianin wygrał trening oficjalny stanowiący kwalifikacje, dzięki czemu ruszał z czoła 25-osobowej stawki Mini Roka. Niestety w pierwszym biegu kwalifikacyjnym otrzymał 10 sekund kary za wciśnięty zderzak (dowód na czołowy kontakt z rywalem) i został sklasyfikowany jako trzynasty. W drugim biegu łodzianin wygrał, choć na metę wjechał drugi za Piotrem Protasiewiczem, jednak to lider punktacji klasy Mini Rok w Rok Cup otrzymał tym razem karę.

W tej sytuacji faworyci klasy ruszali do przedfinału z trzeciego rzędu, ale szybko dogonili ruszającego z pole position Macieja Banasia. Pasiewicz w końcówce wskoczył na fotel lidera i nie oddał go do mety wygrywając przedostatni wyścig. W finale Karol prowadził od startu niemal przez cały czas, ale na ostatnim kółku udanie zaatakowali go Banaś i Protasiewicz spychając kierowcę z Łodzi na trzeci stopień podium.

b_250_250_16777215_00_images_media_2017-06-17_pasiewicz_media2.jpgTrzecie miejsce to mimo wszystko dobra pozycja wyjściowa do walki o tytuł podczas drugiej serii (21-23 lipca), która zostanie rozegrana na "domowym" torze Karola - Torze Poznań (kierowca z Łodzi reprezentuje Automobilklub Wielkopolski). Natomiast w pucharowej punktacji Mini Roka Piotr Protasiewicz po trzech rundach minimalnie powiększył przewagę (236 pkt) nad Pasiewiczem (205 pkt). Do trójki awansował Banaś (153). Kolejna szansa na punkty w Rok Cup Poland będzie mieć miejsce już w dniach 24-25 czerwca na Torze Poznań w Przeźmierowie.

Starty Karola Pasiewicza w sezonie 2017 wspierają czołowe marki spawalnicze Kemppi, Hypertherm, salon i serwis spawalniczy Viktoria oraz sklep z akcesoriami do sportu samochodowego Motorsporter.com.

2015-2019 © Karol Pasiewicz - kierowca kartingowy