image1 image2 image3
logo

Karol Pasiewicz wicemistrzem Polski 2017!

b_250_250_16777215_00_images_media_2017_kmp_pasiewicz.jpgMistrz kraju w Micro Max z 2015 i wicemistrz z 2016, Karol Pasiewicz w 2017 wywalczył tytuł wicemistrza Polski w kategorii Mini Rok. Krajowy czempionat rozstrzygnięto w miniony weekend na Torze Poznań.

W tym sezonie obie serie Kartingowych Mistrzostw Polski rozegrano przy okazji pucharowych rund Rok Cup Poland i Rotax Max Challenge Poland. Po trzecim miejscu w pierwszej serii KMP, Karol Pasiewicz był nastawiony na odrabianie punktów do Piotra Protasiewicza i kolegi z zespołu Macieja Banasia. Start był obiecujący, dzięki wygraniu treningu oficjalnego. Pierwszy bieg kwalifikacyjny ukończył za Banasiem i Protasiewiczem, ale w kolejnym to Karol był pierwszy.

W przedfinale wygraną wywalczył "Protas", a Banaś drugi raz podczas tego weekendu dojechał przed Pasiewiczem. W tej sytuacji 11-letni łodzianin plasował się na najniższym stopniu podium w punktacji mistrzostw. W finale pojedynek o wygraną stoczyli już tylko Protasiewicz z Pasiewiczem. Karol prawie dogonił Piotrka na ostatniej prostej, ale zabrakło 0,034 sekundy. Banaś finiszował dopiero czwarty za Patrykiem Pawlikowskim i przegrał wicemistrzostwo z Pasiewiczem o 2 punkty.

Na dwie rundy przed końcem tegorocznych zmagań w pucharze Roka, nowy mistrz Polski - Protasiewicz odskoczył Karolowi w klasyfikacji Mini Roka na 51 punktów.

2015-2019 © Karol Pasiewicz - kierowca kartingowy