image1 image2 image3
logo

Karol Pasiewicz drugi w Rok Cup Italia Area Nord 2017!

b_250_250_16777215_00_images_media_2017-07-31_pasiewicz_media1.jpgTydzień po zdobyciu wicemistrzostwa Polski w kategorii Mini Rok, Karol Pasiewicz uplasował się również na drugim miejscu w końcowej klasyfikacji sezonu pucharu Rok Cup Italia Area Nord, także w Mini Roku. Dla 11-latka z Łodzi był to debiutancki sezon zagranicznych startów. W pucharze Roka Strefy Północnych Włoch odniósł 2 zwycięstwa, a w ostatni weekend niewiele zabrakło by odnieść kolejne.

W finałowej rundzie na Torze Siedmiu Jezior w Castelletto di Branduzzo w klasie Mini Rok stawiło się 54 zawodników. Stawkę finału A otwierali Alfio Spina z Kacprem Sztuką, za którymi ruszali Enzo Trulli (syn Jarno Trullego, zwycięzcy Grand Prix Monako F1 w 2004 r.) i Karol Pasiewicz. Na ostatnim okrążeniu prowadzącemu Karolowi pozycję odbił Trulli, ale na następnym wirażu łodzianin zaczął kontrować. Obu próbował przechytrzyć Spina, ale nie zmieścił się po wewnętrznej i zahaczył Karola. Wicemistrzowi Polski na szczęście nic groźnego się nie stało, choć wózek zdobywcy pole position zaczepił się o gokarta kierowcy z Łodzi. Spina i Pasiewicz po kraksie spadli niemal na koniec stawki, a Trulli z 10-sekundową karą wypadł z dziesiątki oficjalnych wyników. W zwariowanym finale wygraną zgarnął 9-letni Rashid al-Dhaheri ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ruszał z P5) przed Van Hoepenem i Sztuką.

Wcześniej w sesji rozgrzewkowej barierę 55 sekund pojedynczego okrążenia złamał tylko Karol Pasiewicz. W kwalifikacjach łodzianin zmieścił się w czołowej piątce za Paolo Gallo, Alfio Spiną, Kacprem Sztuką i Rashidem al-Dhaherim. W swoim wyścigu półfinałowym Pasiewicz ruszał z drugiego rzędu tuż obok zwycięzcy poprzedniej rundy Lorenzo Ressico d'Aloisio. Włoch jechał agresywnie i ukończył bieg z 20-sekundową karą za wyrzucenie z toru gokarta Paolo Gallo, który odpadając stracił szansę na wyprzedzenia Karola w punktacji sezonu. Sam Pasiewicz wyprzedził ruszającego z pierwszego rzędu Kacpra Sztukę, ale przedostatni bieg przed finałem ukończył dopiero drugi za Holendrem Laurensem Van Hoepenem, m.in. przez nieprzepisowe ataki Ressico, które spowalniały jazdę Karola.

Polacy zdominowali tegoroczny sezon Mini Roka w Rok Cup Italia Area Nord, ponieważ w pierwszej piątce sklasyfikowano czterech kierowców znad Wisły. Edycję 2017 wygrał nieobecny w Lombardii Tymoteusz Kucharczyk (253), który z Karolem Pasiewiczem (197) zapewnili Polakom dublet. Najniższy stopień podium przypadł najlepszemu z Włochów, Paolo Gallo (179). Za nim uplasowali się Bartek Piekutowski (149) i Alan Czyż (142).

2015-2019 © Karol Pasiewicz - kierowca kartingowy