image1 image2 image3
logo

Nowy rozdział w karierze Karola Pasiewicza

b_250_250_16777215_00_images_media_2017-pasiewicz-warsaw-moto-show-web.jpgKarol Pasiewicz z Łodzi został oficjalnie zaangażowany przez czołowy włoski zespół Revolution Motorsport na sezon 2018. 11-latek będzie liderem ekipy w kategoriach Mini w najbardziej prestiżowych włoskich seriach kartingowych. W miniony weekend łodzianin i zespół kierowany przez Roberto Di Cioccio w ramach testów zaliczyli udział w Pucharze Włoch (Coppa Italia) na torze w Viterbo.

Po błyskotliwych występach w Rok Cup Italia (1. miejsce) oraz Rok Cup International Final (1. miejsce w finale, po karze 8.) 11-letni Karol zaczął być rozchwytywany przez najlepsze włoskie zespoły. Ostatecznie wybór padł na Revolution Motorsport, który w Rok Cup International Final 2016 zajął pierwsze, a w tym roku trzecie miejsce. Ponadto zespół posiada doświadczenie w imprezach z cyklu WSK Master Series, od których zaczynali obecni kierowcy Formuły 1, np. Valtteri Bottas czy Max Verstappen. Zespół z Roccasecca chce ugruntować swoją pozycję prezentując czołowe tempo w najważniejszych imprezach z pomocą Karola Pasiewicza. Dla samego kierowcy to szansa rozwoju pod okiem najlepszych włoskich specjalistów.

- Jestem bardzo wdzięczny za zaufanie ze strony jednego z najlepszych włoskich zespołów Revoultion Motorsport - powiedział Karol Pasiewicz. - Jestem przekonany, że zrobią wszystko, tak samo jak ja, aby osiągnąć nasz wspólny cel. Czuję, że będzie to ważny krok w moim rozwoju jako kierowcy kartingowego. W zespole panuje wspaniała atmosfera i wielka motywacja, więc jestem pewien, że będzie to wspaniały sezon.

b_250_250_16777215_00_images_media_2017-11-23_pasiewicz_media3.jpgW ostatni weekend odbyły się już pierwsze testy na Circuito Internazionale Viterbo, gdzie rozegrano oficjalny Puchar Włoch. Podczas zawodów zespół poznawał ramę Energy, a Karol odkrywał nowy tor, nową kategorię (Mini 60) i zupełnie nowe opony Vega (używane w WSK) o zupełnie odmiennej charakterystyce niż Bridgestone (używane w Rok Cup). Mimo tylu nowości, w wyścigu finałowym Pasiewicz na nieznanym sobie obiekcie jechał drugi, ale przez zbyt defensywną ostatecznie finiszował piąty. W obliczu tylu nowości oraz ciągłym poszukiwaniu optymalnych ustawień rezultat był bardzo pozytywnym zaskoczeniem.

- Jesteśmy szczęśliwi mogąc ogłosić, że Karol Pasiewicz będzie oficjalnym kierowcą Revolution Motorsport w nadchodzącym sezonie - oznajmił Roberto Di Cioccio, szef zespołu. - Po obserwacji wielu kierowców, razem z Roberto Abbate (moim wspólnikiem) wybraliśmy jeden z najlepszych talentów w świecie kartingu. W miniony weekend zaprezentował wspaniałe możliwości w Viterbo, gdzie natychmiast włączył się w walkę o zwycięstwo, choć nie znał toru, zespołu i kategorii! Nie możemy doczekać się, aby znów wspólnie pracować!

b_250_250_16777215_00_images_media_2017-11-23_pasiewicz_media2.jpgWkrótce zostanie ustalony oficjalny kalendarz występów, który będzie obejmował imprezy WSK Master Series, Mistrzostwa Włoch oraz regionalny puchar Rok Cup Italia. Aktualny wicemistrz Polski nie zaliczy w tej sytuacji pełnego sezonu nad Wisłą. Jeżeli pozwoli na to terminarz będą to raczej pojedyncze imprezy, np. Kartingowe Mistrzostwa Polski. Najbliższe przygotowania do sezonu 2018 zaplanowano w dniach 8-10 grudnia podczas 22. Troefo Invernale Ayrton Senna (Puchar Ayrtona Senny) na Circuito Internazionale Napoli w Sarno.

Partnerami Karola Pasiewicza są firmy Kemppi, Hypertherm, Viktoria i Motorsporter.com.

2015-2019 © Karol Pasiewicz - kierowca kartingowy