image1 image2 image3
logo

Karol Pasiewicz w kadrze narodowej i PZM 2018

b_250_250_16777215_00_images_media_2018_2018-02-16_pasiewicz_media1.jpgZarząd Główny Polskiego Związku Motorowego ogłosił kadrę narodową oraz kadrę Polskiego Związku Motorowego w sporcie kartingowym na rok 2018. Powołanie do obu otrzymał Karol Pasiewicz zrzeszony w Automobilklubie Wielkopolski.

Łodzianin został uhonorowany jako jeden z ośmiu kierowców Kadry Narodowej Juniorów, w której oprócz Pasiewicza znaleźli się także Marcel Kuc, Damian Mazurek, Franciszek Czapla, Maksymilian Obst, Jan Jóźwiak, Karol Kręt i Jakub Szablewski.

11-letni Karol, który ten sezon spędzi przede wszystkim na włoskich torach kartingowych znalazł się także w kadrze PZM w sporcie kartingowym za ubiegłoroczne dokonania w polskich rozgrywkach. W juniorskiej kadrze polskiej federacji znaleźli się także Mikołaj Kania, Jan Przyrowski, Piotr Protasiewicz Jr., Maciej Banaś, Adam Szydłowski, Maciej Gładysz, Franciszek Hałatnik, Franciszek Liszka i Jerzy Glac.

Karol Pasiewicz otrzymał niedawno także kilka innych wyróżnień. Podczas gali Automobilklubu Wielkopolski otrzymał puchar za osiągnięcia w sporcie kartingowym w sezonie 2017. Także burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego uhonorwał Karola (mieszkańca Antoniewa podlegającego gminie Aleksandrów) za wyjątkowe osiągnięcia sportowe.

2015-2019 © Karol Pasiewicz - kierowca kartingowy