image1 image2 image3
logo

Karol Pasiewicz nominowany do Akademii Orlen Team!

b_250_250_16777215_00_images_media_2017-04-26_pasiewicz_media1.jpgW tegorocznym sezonie koncern PKN Orlen został strategicznym sponsorem najważniejszych polskich serii kartingowych, w tym Rok Cup Poland. Najlepsi zawodnicy ubiegłego sezonu zostali nominowani do Akademii Orlen Team. W tym gronie znalazł się m.in. 10-letni łodzianin, Karol Pasiewicz.

Umowa pomiędzy PKN Orlen, a promotorami serii kartingowych w Polsce została zawarta na rok, a dodatkowo najlepsi kartingowcy zostaną objęci programem wsparcia Akademii Orlen Team. W ramach programu Akademii Orlen Team zawodnicy otrzymają nie tylko cenne nagrody rzeczowe, ale także będą mogli wziąć udział w specjalistycznych szkoleniach, testach i obozach przygotowawczych, prowadzonych przez czołowych polskich trenerów i instruktorów.

- To wspaniała rzecz dostać się do Akademii Orlen Team - stwierdził Karol Pasiewicz. - Mam nadzieję sporo się nauczyć i może kiedyś dostać szansę bycia członkiem zespołu Orlenu w rajdach lub wyścigach. To moje marzenie, ale teraz oczywiście skupiam się na kartingu. Zapewne wsparcie tak dużej firmy jak Orlen powinno pomóc wyszkolić wiele talentów. Cieszę się, że nominację dostał też mój dobry kolega z teamu Maciek Banaś. Wierzę, że ja oraz inni koledzy z toru wykorzystamy tę szansę i pokażemy, że warto inwestować w sport kartingowy.

Karol Pasiewicz jest jednym z najbardziej obiecujących kierowców kartingowych. W 2015 mistrz Polski, obecnie wicemistrz Polski co sezon kończy najważniejsze polskie serie kartingowe na podium. Od tego roku ściga się także w pucharze Rok Cup Italia Area Nord we Włoszech. Jest to jedna z mocniejszych lig kartingowych na świecie i po 4 rundach łodzianin plasuje się na 3. miejscu w punktacji pośród kierowców z całej Europy. Dotychczasowe starty Karola Pasiewicza wspierają marki spawalnicze Kemppi, Hypertherm, łódzki salon i serwis spawalniczy Viktoria oraz sklep z akcesoriami do sportów motorowych Motorsporter.com.

2015-2019 © Karol Pasiewicz - kierowca kartingowy