image1 image2 image3
logo

Pasiewicz tylko w jednej rundzie

b_250_250_16777215_00_images_media_2016-05-20_pasiewicz_media1.jpgW weekend, 21-22 maja na Kartodromie Radom odbywają się piąta i szósta runda Rotax Max Challenge. Lider klasy Micro Max, Karol Pasiewicz z Łodzi będzie mógł sobie pozwolić na start jedynie w tej sobotniej.

10-letni Karol ze względu na swoją uroczystość przyjęcia pierwszej komunii świętej opuści niedzielne zmagania. W tej sytuacji podwójny mistrz Polski w swojej kategorii skupi się na zdobyciu jak największej liczby punktów w piątej rundzie. Obecnie łodzianin posiada 34 punkty przewagi nad Filipem Matejczykiem i 71 punktów nad Bartłomiejem Piekutowskim. To właśnie duet Uniq Racing może najbardziej skorzystać na absencji Pasiewicza.

- Niedzielne ściganie tym razem muszę sobie odpuścić, ale na szczęście najsłabsza runda w sezonie może być odpisana - mówi Karol Pasiewicz. - Tak się ułożył w tym roku kalendarz, ale myślę, że będzie dobrze. Pracuję z zespołem V-Kart, aby jak najlepiej przygotować siebie i gokart. O zwycięstwo nie będzie tutaj łatwo, ale dam z siebie wszystko.

Starty Karola Pasiewicza w tym sezonie wspierają Kemppi, Hypertherm oraz łódzki salon i serwis spawalniczy Viktoria. Zawodnik Automobilklubu Wielkopolskiego. Więcej informacji o kierowcy można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej pod adresem http://karolpasiewicz.pl/.

2015-2019 © Karol Pasiewicz - kierowca kartingowy